بیمه درمان ناباروری

بیمه درمان ناباروری

بیمه درمان ناباروری

با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه تمامی علوم و مخصوصا علم پزشکی  در جهت استفاده از فن‌آوری های در تشخیص و درمان بیماری ها امیدهای جدیدی را در زندگی انسان ها بوجود آورده، یکی از این موارد استفاده از پیشرفت های حاصله برای درمان ناباروری می باشد.

ناباروری از لحاظ پزشکی، بر اساس سیستم های فیزیولوژیکی بدن انسانها  و بر اساس این که به صورت ژنتیکی بوده یا به صورت یک بیماری و عملکرد نقص بدنی ایجاد کرده باشدبرای زوجینی که برای روند درمانی خود استفاده میکنند از لحاظ هزینه های اقدامات برای مراحل تشخیص و و پاراکلینیکی تا مراحل کامل درمان اتمام پذیرد هزنه های زیادی را ایجاد می نماید و در کنار این هزینه ها ممکن است که از لحاظ روانی و نیزآسیب‌های اجتماعی مانند طلاق را برای آنها به بارآورد.

برای این موضوع دولت بر اساس ماده ۹۰ قانون برنامه چهارم توسعه، برای کاهش هزینه های درمان و کم کردن تحمیل هزینه های غیرقابل تحمل به افراد ، بیمه درمان ناباروری به عنوان یکی از بیمه های درمانی ارائه گردید.

شرکت ارائه دهنده این بیمه نامه شرکت بیمه البرز می باشد که بیمه ناباروری را تحت عنوان بیمه ناباروری و نازایی البرز ارائه کرده است.

موضوع بیمه ناباروری:

موضوع بیمه درمان ناباروری ، برای جبران آن بخش از هزینه‌های درمانی که برای درمان ناباروری و نازایی هزینه می‌گردد ونیز هزینه های مرتبط اضافی تحت پوشش که توسط بیمه‌گر اول جبران نشده است.

چه کسانی میتوانند از بیمه ناباروری استفاده نمایند؟

برای بیمه ناباروری همه زوجین جوانی که برای اولین بار ازدواج نموده و بیشتر از چهار ماه از تاریخ رسمی ازدواج آنها و ثبت آن در یکی از دفترخانه‌های رسمی نگذشته باشد و سن زوجه کمتر از چهل سال باشد مشروط بر اینکه این اولین ازدواج هریک از زوجین باشدمیتوانند از این بیمه درمانی استفاده نمایند.

تعریف نازایی وناباروری

در تعریف نازایی، میتوان گفت که عدم موفقیت در بچه دار شدن پس از یک سال مقاربت بدون هیچگونه جلوگیری در زوج‌های ازدواج کرده جوان.

دوره انتظار بیمه ناباروری

برای بیمه ناباروری دوره انتظار به مدت یک سال شمسی از تاریخ ثبت ازدواج رسمی زوجین در یکی از دفاتر ازدواج می باشد.

مدت بیمه نامه ناباروری

مدت بیمه نامه ناباروری به میزان ۱۰ سال شمسی تعیین می‌گردد که تاریخ آغاز آن از زمان خرید بیمه‌ناباروری توسط بیمه‌گذار و پایان آن در انتهای سال دهم بیمه نامه ناباروری  و یا تولد اولین فرزند(هرکدام زودتر حادث شود.) خواهد بود.

هزینه های درمانی قابل پرداخت در بیمه ناباروری:

الف- کلیه هزینه های درمان سرپایی یا بستری مربوط به علل نازایی و ناباروری زوجین تا سقف موجود
ب-جبران هزینه های درمان عیوب مادرزادی منجر به ناباروری قابل درمان هریک از زوجین تا سقف موجود

ج-جبران هزینه های آمبولانس و سایر فوریتهای پزشکی مرتبط با درمان ناباروری تا سقف موجود

د-جبران هزینه رحم جایگزین درصورت نیاز و با تائید پزشک معتمد بیمه گر تا سقف موجود (صرفاً یک بار در طول مدت بیمه) قابل پرداخت می باشد.

* هزینه های فوق با رعایت ماده شش شرایط عمومی این قرارداد محاسبه و پرداخت میگردد.

موارد استثناء در بیمه نامه ناباروری:

الف- هزینه اتاق خصوصی و همراه مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تائید پزشک معتمد بیمه .

ب- زایمان و سزارین.
ج-موارد نازایی و ناباروری ناشی از هرگونه سوء‌استفاده از مواد یا تاثیر عوامل فیزیکی و شیمیایی و فعل و انفعالات هسته‌ای و یا ناشی از جنگ.

مبلغ حق بیمه ناباروری

۱. حق بیمه پایه این بیمه‌نامه هر ساله متفاوت می باشد.
۲.  مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ حق بیمه اضافه خواهد شد.
۳. امکان خرید بیمه‌نامه با سقف تعهدات بیشتر با پرداخت حق بیمه مازاد (متناسب با حق بیمه پایه) امکانپذیر است.

ضمنا تمامی مبالغ گفته شده به عنوان مبلغ حق بیمه ناباروری و پوشش های حق بیمه در بیمه باروری با توجه به طرح های اعلام شده به روز رسانی می شود.

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *