بیمه حوادث خانواده

بیمه حوادث خانواده

چرا بیمه حوادث خانواده؟

در بیمه نامه حوادث خانوادهسرپرست خانواده با پرداخت حق‌بیمه، کلیه افراد خانواده را در مقابل حوادث بیمه می‌نماید. در بیمه حوادث پوشش هایی که در بیمه نامه منظور می شود شامل فوت، نقص عضو و از کارافتادگی دائم (کلی و جزیی) ناشی از حوادث مشمول بیمه همسر و فرزندان بیمه‌گزار می‌باشد.
معمولا، در قراردادهای بیمه حوادث گروهی کلیه کارکنان شرکت ها و موسسات  تحت پوشش بیمه حوادث و یا بیمه حوادث تکمیلی عمر قرار می گیرند،و در زمان خسارت هایی چون  فوت و نقص عضو و از کارافتادگی دائم و کامل ؛ غرامت آن به بیمه شده بیمه حوادثپرداخت می‌گردد.

نکته مهم : در بیمه نامه های حوادث  سرمایه هزینه پزشکی نمی تواند از %۱۰ سرمایه فوت و نقص عضو بیشتر باشد.
سقف سنی که برای بیمه نامه های حوادث تعریف شده ۷۵ سال بوده و برای بیمه شدگان بالاتر از ۷۵ سال به ازاء هرسال %۱۰ حق بیمه اضافه منظور می گردد. در بیمه نامه حوادث چکاپ پزشکی معمولا انجام نمیگیرد. تمام اقشار جامعه بدون هیچ محدودیتی می توانند از انواع بیمه نامه های حوادث گروهی استفاده نمایند.

‌‌‌‌‌

معرفی بیمه نامه حوادث خانواده  

سرپرست خانواده ها می تواند با پرداخت یک حق‌بیمه، کلیه افراد خانواده را در مقابل حوادث بیمه ‌نماید. در بیمه حوادث سرپرست خانواده می تواند همسر ، فرزندان، پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر خود را تحت تکفل داشته باشد.
در این نوع بیمه‌نامه تعهدات بیمه‌گر شامل فوت، نقص عضو و از کارافتادگی دائم (کلی و جزیی) ناشی از حوادث مشمول بیمه همسر و فرزندان بیمه‌گزار می‌باشد. ضمناً در صورت تعهد پرداخت غرامت روزانه از کارافتادگی موقت در قرارداد بیمه حوادث جمعی غرامت مربوطه به بیمه شده پرداخت خواهد شد.

‌‌‌‌‌

خسارت های تحت پوشش :

خطراتی که در بیمه نامه حوادث تحت پوشش قرار میگیرد:

  • پوشش های اصلی:
  1. غرامت فوت و نقص عضو ناشی از حادثه
  2. غرامت روزانه بستری در بیمارستان
  3. غرامت روزانه عمومی (فقط برای مشاغل آزاد)
  4. هزینه پزشکی ناشی از حادثه
  • پوشش  های اختیاری:
  1. خطرات زلزله
  2. خطرات آتشفشان

در بیمه نامه های حوادث علاوه بر خطراتی که در بالا گفته شد خطرات اضافی نیز پوشش داده می شود.در بیمه حوادث هر بیمه شده می تواند دو نوع درخواست بیمه نامه داشته باشد.

  1. غرامت فوت و نقص عضو
  2. غرامت فوت و نقص عضو به همراه هزینه پزشکی

طبقه بندی مشاغل در بیمه حوادث :

با توجه به اینکه شغل بیمه شده ضریب خطر بیمه حوادث را بالا می برد بنابرین شرکت های بیمه با در نظر داشتن این مهم و دسته بندی مناسب نسبت به صدور بیمه حوادث اقدام می کنند.

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *